wz
BLEEDING EAR
FETCH!, LYSSA a KISS ME KOJAK v Klubovně
-------------------------------------------------
Tentokrát oslavujeme vydání nahrávky Kiss Me Kojak, která má tak dlouhej název, že nikdo neví, jak se to vlastně jmenuje. A ano, je to venku už asi od konce srpna, ale to je nám jedno. Jako výmluva pro koncert tří bezva kapel to v našich očích obstojí. Celá ta sláva se koná 15. listopadu v Dejvický klubovně (to je ten klub, co se špatně hledá) tak si to boha jeho zapište a přijďte, protože to je docela solidní sestava. Takže co tu máme:KISS ME KOJAK
Nebudeme nic zastírat, Kiss Me Kojak jsou trochu pošahaná skupina (i v rámci našich měřítek), ale alternativní vesmír Šluknovského výběžku občas chrlí příjemný překvapení. Ze dvou bas, trumpety, bicích a Hukotova jekotu vyrostlo skřípající, ale šlapající monstrum a my jsme rádi, že zahnízdilo zrovna u nás. Nezapomeň si koupit jejich perfektní triko s Dádou Patrasovou!
http://kissmekojak.bandcamp.com

FETCH!
Tahle kapela je takzvaně chytrá. Hranatý brejle a pavoučí struktury jejich kompozic ovšem neznamenají, že Fetch! nedokážou přitlačit na pilu a proměnit studenty uměnovědy v publiku (nebo co já vím, co děláte) v zapřísáhlý headbangery. Tempo erupcím energie udává zpoza bicích mhouřící gymnasta.
http://fetchcz.bandcamp.com

LYSSA
Zpomalený pralesní neandrtálci. Z jednoho tónu umí vykřesat prvotní zvuk vesmíru a pak s ním všechno rozdrtit. Žraločí škleb přirozeně splývá s maďarštinou, španělštinou nebo domorodou symbolikou šípu a ohně. Lyssa má totiž zálibu v cizích kulturách, což (jak už někdo vtipnější řekl přede mnou) vyplývá především z toho, že jsou sami jiná kultura.
http://www.silver-rocket.org/kapely/lyssa